Jeżeli chcesz zakupić drzwi wejściowe do domu, wówczas jednym z ważnych czynników, na który trzeba zwrócić uwagę, jest ich izolacyjność. Dobrze zaizolowane drzwi nie będą przepuszczały ciepła z wnętrza na zewnątrz, a tym samym również nie przyczynią się do zwiększenia kosztów ogrzewania.
Budowa dobrze ocieplonych drzwi
Izolacyjność cieplna drzwi wejściowych jest zależna w szczególności od ich konstrukcji oraz zastosowanego materiału – największe znaczenie ma tutaj ocieplenie, które znajduje się pomiędzy płytami obudowy, a także sama rama konstrukcyjna. Zwykle środek drzwi jest wypełniony wełną mineralną albo pianką poliuretanową, rzadziej stosuje się styropian. W najcieplejszych modelach drzwi materiał izolacyjny umieszczany jest również w ościeżnicy oraz w profilu ramy. Poza tym zarówno ościeżnica, jak i rama muszą posiadać przynajmniej dwie uszczelki.
Parametry izolacyjności cieplnej drzwi
Zgodnie z przepisami dotyczącymi izolacyjności drzwi współczynnik U, czyli przenikania ciepła nie powinien przekraczać 2,6 W/(m2K), niemniej jednak nie chronią one zbyt dobrze przed przenikającym do wnętrza zimnem, dlatego też poleca się ich stosowanie jedynie wtedy, gdy dom posiada wiatrołap. Najlepiej zdecydować się na drzwi posiadające U mniejsze niż 1,5 W/(m2K), a w przypadku domów pasywnych rekomendowane są nawet te o współczynniku niższym niż 0,7-0,8 W/(m2K).
Warto również pamiętać o tym, że bardzo ważne jest profesjonalne zamontowanie drzwi, dlatego też warto powierzyć je fachowej ekipie, która ma w tym doświadczenie. Gdy kupujesz drzwi w Lublinie, wówczas możesz też bez problemu znaleźć w Lublinie fachowe ekipy lub skorzystać z usług montażowych oferowanych przez sklepy.